{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.395 visninger | Oprettet:

Katten ud af bedet {{forumTopicSubject}}

Der jeg boede før, havde vi en stor vej lige udenfor døren, så min søde og dejlige kat, var indekat. Her bor vi så trygt at hun må få lov at kom ud. Hvilket hun nyder. Særlig at grave væk den bark jeg har lagt ud i forhaven, sådan at hun kan bruge jorden under. Ikke særlig delikat, eller pænt.
Er der noget ude i handelen som faktisk hjælper på det problem? Og som ikke koster en halv arm smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ophængning af 2 skabe 500 kr.
  • Tømning af lyskasser og pudsning af vinduer. 2.500 kr.
  • nedrivning af badeværelsesbrydevæg. 1.500 kr.
  • Ordne have 500 kr.
  • Løbende toilet 1.200 kr.
  • Flyt stik kontakt fra en væg til anden 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Katten ud af bedet
  • #1   9. maj 2012 Umiddelbart ville jeg sige sten eller skærver.
    Det er jo en af de ting man må tage med når man har valgt at have udekat. Hellere at den skider i din have end at den måske gør det ved naboen og den ballade det kan give efterfølgende.
    Hvis du vil have den væk fra bedet skal du jo kunne gi den en erstatning.

    (Vi har selv 2 udekatte)


  • #2   9. maj 2012 Normalt kommer hun susende ind for at gå på kattebakken, så ved faktisk ikke om det kun er hende. Er en del katte rundt her.
    Så må jeg til at vælge hvilke bed jeg vil ha rodet rundt i, og hvilke som skal ha skærver i stedet for bark smiley
    Tak for råd. Virker jo egentlig logisk når jeg tænker over det. Ikke særlig behagelig at grave i de skarpe skærver.


  • #3   10. maj 2012 Så lidt smiley

Kommentér på:
Katten ud af bedet

Annonce